Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Taková raketa jde vyrobit celkem rychle, stačí na to pár věcí a jedny šikovné ruce a nějakou tu trpělivost. Co se týče finanční stránky je to nenákladné v připadě, že děláme menší raketu a používáme motorky řady Rapier (L-1,2,3) L-1 Obrazek Modelářský tryskový (raketový) motorek je určen pro lehké modely letadel o rozpětí 150-300 mm a hmotnosti 10 - 15 g s průměrnou dobou hoření 20 s. Celkový impuls 1. Rozměry : Průměr 10 mm, délka 40 mm. Motorky jsou prodávány i po jednom kusu. L-2 Modelářský tryskový (raketový) motorek je určen pro lehké modely letadel o rozpětí 200-400 mm a hmotnosti 15 - 20 g s průměrnou dobou hoření 20 - 25 s. Celkový impuls 1,5-2,5. Střední tah 70 mN. Rozměry : Průměr 11 mm, délka 50 mm a L-3 je o něco vykonější než Rapier L-2 .Obrazek Pak jsou tu motorky řady RM které jsem použival já

Obrazek

RM A4-5 a RM B2-5 Délka 49 mm Průměr 14,9 mm RM C4-6
RM
D 4 - 6/3 Obrazek

Jednou z možností je použít vojenské RM z R - Os - 40 (Raketa Osvětlovací, výroba Zeveta Bojkovice), které se vyřazují z armádních skladů, pro špatnou funkci osvětlovací slože, která časem nabobtná a způsobuje problémy. Jedná se o motor o celkovém tahu 40 Ns. Tyto motory jsou od roku 2005 oficiálně schváleny pro raketové modeláře.

Obrazek

 

K vyrobě samostatné rakety lze použít spoustu materialu např. papirovou trupku od alobalu nebo folie a na křidla mužete využit dobrých vlastností balzi tyto materialy jdou velice dobře lepit lepidli na papir a dřevo doporučuju... na druhou raketu jsem použil dokonce druh polistirénu na podkladání plovoucích podlah. Tyto materialy jsou běžně dostupné jak finančně tak tržně. Na závěr chci upozornit, že při stavbě rakety se neobejdete bez plánku a návrhu rakety. Přeju hodně úspěchu, jak při výrobě, tak při startu.

ObrazekObrazek

Třeba jednou budete mít takovou výstavku nebo raketu pravě vy.